O kamerách, jak je vidíte a nevidíte: Prostor přede dveřmi (dříve).

Prostor přede dveřmi sledují na úrovni podlahy dvě kamery. Jedna obrácená do kouta pod bidýlky, druhá do prostoru lodžie. Vzájemně na sebe zírají a za tmy svítí zelenými světýlky kontrolek. Ta první, starší (AXIS 211M), je připevněna podobně jako kamera před hnízdem sedák pod stoličky.  Původně snímala prostor před hnízdem a skříňkou, v roce 2013 byla přemístěna ke stěně skříňky u dveří. V jejím záběru jsou po levé straně dolní patra skříňky v koutě, po pravé květináče pod zábradlím. Prostor pod policemi je oblíbeným místem samičky, která o něm v předjaří uvažuje jako o možném místě k zahnízdění (další je v zadním z květináčů) a ke konci období péče o potomstvo zde v úkrytu přespává. Také poštolčata si prostor přede dvěřmi a pod skříňkou oblibují poté, co sem dorazí na první pěší průzkumné výpravě.Sama stolička s kamerou je oblíbeným místem mezipřistání při přeletu z podlahy na skříňku. Výhled kamery pak začasté zakrývá ocásek poštolky či poštolčete. Mezipřistání lze pak využít k odpočinku, toaletě či jiným aktivitám.

Kamera od r. 2017 snímá opět prostor před hnízdem a poté shora bidýlka u dveří.

Kamera (v popředí vpravo) v pohledu ode dveří.
Stolička s kamerou je vidět na záběrech kamery z kouta ode dveří. Na snímku se na stoličce věnuje sameček se samičkou aktivitám nezbytným k zajištění potomstva (2014/04/15).
Prostor přede dveřmi v záběru kamery AXIS 210M. Sameček se obrací ke kameře; samička (v pozadí vpravo) se chystá ukrýt myše, kterého jí právě přinesl, do skrýše mezi květináče (2014/04/14)
Co se děje v záběru kamery právě teď, uvidíte zde:

http://95.82.172.138:1060/axis-cgi/mjpg/video.cgi?resolution=240x180

Základní informace o kamerách podávají tyto články: