V přímém přenosu

Camera 1

Kamera 0 123456789101112

Přímý přenos pro maximálně 10 současně zírajících zvědavců…
Kliknutím na obrázek nebo číslo kamery nahoře na této stránce můžete otevřít stránku živého přenosu příslušné kamery. Více na stránce Naše kamery.
Sledovat dění v podrobnějším rozlišení je možno zde*.
* viz Live view – co a jak.

Od 26. 3. 2021 jsou zprovozněny všechny kamery včetně těch, které nesnášejí teploty pod bodem mrazu (viz Naše kamery). Základní kamera umožňující přepínání mezi zdroji je umístěna za oknem v interieru.

V online přenosu máte nyní šanci uvidět jednoho nebo oba z poštolčího páru, který zde vloni vyvedl 6 mladých.  Ona u nás bydlí od konce července 2018, on od listopadu 2019.
Aktuálně oba již od zimy v lodžii pravidelně přespávají. Stále více času zde tráví i ve dne. On jí na konci ledna začal nostit dárky (první hraboš zaznamenán 28. ledna). O měsíc později, 28. února, se začali pářit. Dalších poštolek dosud není v okolí mnoho. Do lodžie však pravidelně  zalétá jedna mladá sousedka, což je permenantním zdrojem konfliktů s domácími.

V době jejich nepřítomnosti se objevuje i nejrůznější drobotina jako smíšená tlupa sýkor (koňader a modřinek) doprovázená někdy brhlíkem lesním.  A pak jsou tu i holubi, kterým se naše lodžie zdá být ideálním místem pro hnízdění. Poštolčí sameček ji však dobře hlídá a tak se holubi a jiní vetřelci drží spíše v uctivé vzdálenosti od poštolek.

Rorýsovník nad oknem hned vedle lodžie je aktuálně bez nájemníků. Rorýsi by se do něj měli vrátit na přelomu dubna a května.

 

O průběhu sezóny 2021.

Aktuální podmínky:
počasí u nás ¦ webová kamera ČHMÚ ¦ slunce a měsíc

 

Aktualizováno 26/03/2021 14:53