„Naše“ poštolky

Příspěvky v Bloku, blogu čili zápisníku:

Na svatého Václava babí léto nastává

Už tu máme konec září a „naše“ poštolky jsou stále nablízku.  Nejenže tráví v naší lodžii noci, ale objevují se i ve dne, zvláště když je potřeba vyhánět vetřelce. (Pokračování textu…)

Paní poštolka a cizí poštolče

V posledních dnech prší a tak domácí poštolčí pár tráví v lodžii více času. Dnes ráno se tu také chtělo schovat – nebo možná jen hledalo společnost – cizí neokroužkované poštolče. (Pokračování textu…)

Jakpak je dnes u nás doma

Dnes odpoledne se v naší lodžii objevilo poštolče. Tentokráte po dlouhé době poštolče okroužkované. Které z letošní šestky to bylo, není jisté. Podařilo se nám přečíst jen část čísla na kroužku (6501). Barva už se taky moc poznat nedala, ale vypadalo to jako zbytky modré. (Pokračování textu…)

Pera. pírka a peříčka

Domácí poštolčí pár teď, když jim skončily rodičovské povinnosti, tráví v naší lodžii daleko více času. Důvodů to má hned několik. Kromě toho, že posledních několik dní občas zapršelo a hodilo se tedy schovat před deštěm, poštolky nyní mění peří. (Pokračování textu…)

Chcete mě?

Domácí poštolčata už zřejmě definitivně zmizela z naší ulice a vydala se objevovat svět. Poštolčata ale v naší lodžii vídáme stále. Nejsou to ovšem ta „naše“, ale cizí, neokroužkovaná. Včera ráno jedno takové přiletělo za za otcem poštolkou. (Pokračování textu…)

Pan poštolka a vetřelci

„Naše“ poštolčata už není moc vidět ani slyšet a o rodnou lodžii už nejeví zájem. (Pokračování textu…)

Hnízdo nově

Na konci hnízdní sezóny bývá hnízdo plné vývržků, vypadaného šedého chmýří, které tam zbylo po poštolčatech, a dalších pozůstaků po jejich pobytu na hnízdě. Když se v tom fujtajblu sameček vrtí, tak mu to možná až tak nevadí, (Pokračování textu…)

Vrtěti důlek

Když hnízdní sezóna pomalu končí, začíná se pan poštolka opět zajímat o hnízdo. Ve středu 5, července se už dokonce věnoval hloubebí hnízdního důlku. (Pokračování textu…)

Loudílci

Už jsme o tom psali, „naše“ poštolčata se tu stále ještě poměrně často objevují. (Pokračování textu…)

Vytržené pero

Konec hnízdní sezóny se pomalu blíží a poštolčí rodiče začínají měnit i pera důležitá pro let. Ondyno si pan poštolka při důkladné ranní toaletě vyčesal jedno z ocasu jedno rýdovací. (Pokračování textu…)