„Naši“ rorýsi

Příspěvky v Bloku, blogu čili zápisníku:

Lovec rorýsů

Ne každá poštolka umí ulovit rorýse. „Náš“ pan poštolka to ke smůle rorýsů umí. Prvního přineseného opeřence, kterého přinesl, identifikovatelného jako rorýs, zaznamenali v roce 2020 (viz příspěvky Svačina sviští a Jak se to jí?). (Pokračování textu…)

Zpátky z Afriky

Dnes ráno prosvištělo kolem naší lodžie, ve které sedí paní poštolka na vejcích, několik rorýsů. (Pokračování textu…)

Rojení rorýsů

I když naši lodžii už opustila poštolčata, panuje ve vzdušném prostoru ji obklopujícím stále čilý ruch.  Rorýsí sezóna se totiž blíží ke svému závěru, a tak kolem pravidelně sviští hejna rorýsů. (Pokračování textu…)

O rorýsech a poštolkách

Rorýsů v naší ulici zatím mnoho nepřibylo. Těch několik, co už se vrátili ale pravidelně sviští ulicí.

(Pokračování textu…)

První rorýsi

Prvního jsme zaslechli a zahlédli ve středu 11. května na opačné straně našeho domu. O několik minut později už si to několik navrátilců svištělo i naší ulicí. (Pokračování textu…)

Rorýsi, rorýsi, rorýsi

Když už jsme zmínili kavky, opeřenci, které nejčastěji uvidíte létat před našimi kamerami, jsou rorýsi. (Pokračování textu…)

Úskalí soužití


Domácí pan poštolka přinesl dnes ráno samičce uloveného rorýse. Dělal to už vloni, ale letos jsme ho přistihli poprvé. (Pokračování textu…)

Kdo poletuje kolem

Kolem poletujících je celá řada. Domácí poštolčí samička si jich teď příliš nevšímá, má důležitý úkol řádně vysedět vejce. Ale pokud je nablízku sameček, hned každému cizímu opeřenci jasně ukáže, komuže to tady všechno patří. (Pokračování textu…)

První rorýsi

Včera naší ulici opět začali svištět navrátivší se rorýsi. Více vidět je začalo být vidět až dnes.

(Pokračování textu…)

Proti ptactvu

Aneb hroty, ostny, bodce, bodla, bodáky … a také sítě

Vidíte tu mladou okroužkovanou poštolku, jak se proplétá mezi bodci nedaleko hnízda, ve kterém se vylíhla? (Pokračování textu…)

Loading...