„Naši“ rorýsi

Příspěvky v Bloku, blogu čili zápisníku:

První rorýsi

Prvního jsme zaslechli a zahlédli ve středu 11. května na opačné straně našeho domu. O několik minut později už si to několik navrátilců svištělo i naší ulicí. (Pokračování textu…)

Rorýsi, rorýsi, rorýsi

Když už jsme zmínili kavky, opeřenci, které nejčastěji uvidíte létat před našimi kamerami, jsou rorýsi. (Pokračování textu…)

Úskalí soužití


Domácí pan poštolka přinesl dnes ráno samičce uloveného rorýse. Dělal to už vloni, ale letos jsme ho přistihli poprvé. (Pokračování textu…)

Kdo poletuje kolem

Kolem poletujících je celá řada. Domácí poštolčí samička si jich teď příliš nevšímá, má důležitý úkol řádně vysedět vejce. Ale pokud je nablízku sameček, hned každému cizímu opeřenci jasně ukáže, komuže to tady všechno patří. (Pokračování textu…)

První rorýsi

Včera naší ulici opět začali svištět navrátivší se rorýsi. Více vidět je začalo být vidět až dnes.

(Pokračování textu…)

Proti ptactvu

Aneb hroty, ostny, bodce, bodla, bodáky … a také sítě

Vidíte tu mladou okroužkovanou poštolku, jak se proplétá mezi bodci nedaleko hnízda, ve kterém se vylíhla? (Pokračování textu…)

Rorýsek

Pod „naším“ rorýsovníkem u našich sousedů na balkoně přistál dnes mladý rorýs, který zřejmě nezvládl svůj první let. (Pokračování textu…)

Že se tu nic neděje?

Když se během dne podíváte na některou z našich kamer, vypadá to, že se tu už nic neděje.  Návštěv opeřenců opravdu není mnoho, ale zato bývají dosti dramatické. (Pokračování textu…)

A co rorýsi?

Jenom aby bylo jasno. Otec poštolka rozhodně nedokáže zdecimovat všechny rorýsi, co se jich prohání naší ulicí. (Pokračování textu…)

Jak se to jí?

Ve středu 1. července přinesl otec poštolka posledním dvěma poštolčatům zase jednou rorýse. (Pokračování textu…)