Naše myši

Příspěvky v Bloku, blogu čili zápisníku:

Málinčina myšata

Naše nová myška Amálka, zvaná též Málinka, se několik dní poté, co se k nám nastěhovala povážlivě zakulatila. Začala se intenzivně zajímat o veškerý dostupný papír a vystýlat jim papírovou krabici v kleci pod schody. Také se jí změnily chutě. Nalezla zálibu v pochutinách pro kočky, které čas od času dáváme našim myškám na přilepšenou. (Pokračování textu…)

Malinká Málinka

Čtrnáct plus tři dny poté, co nás navždy v požehnaném věku dvou let a jednoho měsíce opustila naše oblíbená  myška Žofinka, jsme se konečně dostali k pořízení nového myšího maskota pro naše poštolky. (Pokračování textu…)

Žofie

Protože v době hnízdění poštolek je řádný přísun myšů velmi důležitý, pořídili jsme v sobotu nového, v pořadí již jedenáctého myšího maskota. Doufejme, že své maskotí povinnosti bude plnit zodpovědně. (Pokračování textu…)

U Žebětínského rybníka

Dnes ráno jsme vyrazili k Žebětínskému rybníku a vydali se podél Vrbovce a jeho bezejmenného přítoku protékajícího Horákovým žlebem.  Cíl naší cesty byl v lese za mokrou, bílými kvítky hustě posypanou loukou. (Pokračování textu…)

Malá milá e-myš

Byla tu a už tu není. Jmenovala se Eliška, ale říkali jsme jí také é-myška.  Nejprve jsme mysleli, že se jen nachladila, ale pak, se ukázalo, že její choroba je záludnější… Byla černá s bílým kosočtvrecem na bříšku, něžná a přítulná.  (Pokračování textu…)

Jaro astronomické, kalendářní a poštolčí

Jaro astronomické (jarní rovnodennost) připadlo letos na 20. března 11:28, kdy Slunce opět proťalo nebeský rovník a začalo stoupat na severní obloze stále výše nad obzor. Začátek jara nám zkalilo úmrtí myšky Jůlie, vždy veselé aktivní i v posledních týdnech. kdy už ji trápila choroba.

A venku už je opravdu jaro, jak nám dnes naznačilo několik párů obojživelníků a ostatně i „náš“  domácí poštolčí pár… (Pokračování textu…)