Ostatní nájemníci a návštěvníci

Příspěvky v Bloku, blogu čili zápisníku:

Konec kamery AXIS M (2)

Na konci listopadu jsme poněkud zamíchali s rozmístěním našich kamer (viz Naše kamery nově). Jedna z našich nejstarších – AXIS M (2) – se přitom ocitla za oknem pod rorýsovníkem. (Pokračování textu…)

Když chumelí

Sníh začal padat už včera a dnes povětšinou hustě chumelilo po celý den. „Naše“ poštolky se při svých návštěvách držely na závětrné straně. Nejprve přiletěl pan poštolka: (Pokračování textu…)

Svatomartinská sýkorka

Na svatého Martina nám roztomile zapózovala před kamerou, která sleduje zpoza okna dění pod rorýsovníkem, sýkorka. (Pokračování textu…)

Setkání na různých úrovních

Pan a paní Poštolkovi mají u nás v lodžii několik míst  vhodných k setkávání. Nejčastěji se potkávají na bidýlkách, na nichž tráví noc. Ráno odlétá nejdříve obvykle on a ona se ještě chvilku zdrží- Tak jako dnes ráno: (Pokračování textu…)

Zas a znova

Jak už zde bylo mnohokráte řečeno, holubi jsou opravdu nepoučitelní, „Náš“ pan poštolka tak má o zábavu postaráno… (Pokračování textu…)

Nepoučitelní

Kdo jiný než holubi… Naši lodžii považují za ideální místo pro zahnízdění a tak to opakovaně zkoušejí. Občas je přitom nachytá a prožene paní poštolka, častěji je to ovšem pan poštolka. (Pokračování textu…)

Pozorná sýkorka

Jak se dnes jasně ukázalo, každá sýkorka se nachytat, natožpak chytit nenechá. (Pokračování textu…)

Nepozorná sýkorka

„Naše“ poštolky tráví teď na začátku podzimu doma poměrně dosti času. Brzy poté, co ráno odletí se zase vracejí, aby využily vyhřátá bidýlka ke slunění. (Pokračování textu…)

Koňadry a modřinka

V posledních dnech nás po ránu pravidelně navštěvuje tlupa sýkorek Jejími členy jsou hlavně koňadry, které obvykle doprovází jedma modřinka. (Pokračování textu…)

Na svatého Václava babí léto nastává

Už tu máme konec září a „naše“ poštolky jsou stále nablízku.  Nejenže tráví v naší lodžii noci, ale objevují se i ve dne, zvláště když je potřeba vyhánět vetřelce. (Pokračování textu…)