Ostatní nájemníci a návštěvníci

Příspěvky v Bloku, blogu čili zápisníku:

Svatomartinská sýkorka

Na svatého Martina nám roztomile zapózovala před kamerou, která sleduje zpoza okna dění pod rorýsovníkem, sýkorka. (Pokračování textu…)

Setkání na různých úrovních

Pan a paní Poštolkovi mají u nás v lodžii několik míst  vhodných k setkávání. Nejčastěji se potkávají na bidýlkách, na nichž tráví noc. Ráno odlétá nejdříve obvykle on a ona se ještě chvilku zdrží- Tak jako dnes ráno: (Pokračování textu…)

Zas a znova

Jak už zde bylo mnohokráte řečeno, holubi jsou opravdu nepoučitelní, „Náš“ pan poštolka tak má o zábavu postaráno… (Pokračování textu…)

Nepoučitelní

Kdo jiný než holubi… Naši lodžii považují za ideální místo pro zahnízdění a tak to opakovaně zkoušejí. Občas je přitom nachytá a prožene paní poštolka, častěji je to ovšem pan poštolka. (Pokračování textu…)

Pozorná sýkorka

Jak se dnes jasně ukázalo, každá sýkorka se nachytat, natožpak chytit nenechá. (Pokračování textu…)

Nepozorná sýkorka

„Naše“ poštolky tráví teď na začátku podzimu doma poměrně dosti času. Brzy poté, co ráno odletí se zase vracejí, aby využily vyhřátá bidýlka ke slunění. (Pokračování textu…)

Koňadry a modřinka

V posledních dnech nás po ránu pravidelně navštěvuje tlupa sýkorek Jejími členy jsou hlavně koňadry, které obvykle doprovází jedma modřinka. (Pokračování textu…)

Na svatého Václava babí léto nastává

Už tu máme konec září a „naše“ poštolky jsou stále nablízku.  Nejenže tráví v naší lodžii noci, ale objevují se i ve dne, zvláště když je potřeba vyhánět vetřelce. (Pokračování textu…)

Kominíček

Náš dům sice nemá komín, ale kominíčky bychom tu měli. Teď, když uže je po poštolčí sezóně k nám občas zaletí aspoň na zábradlí. (Pokračování textu…)

Lovec rorýsů

Ne každá poštolka umí ulovit rorýse. „Náš“ pan poštolka to ke smůle rorýsů umí. Prvního přineseného opeřence, kterého přinesl, identifikovatelného jako rorýs, zaznamenali v roce 2020 (viz příspěvky Svačina sviští a Jak se to jí?). (Pokračování textu…)