„Naše“ poštolky

Příspěvky v Bloku, blogu čili zápisníku:

Poštolky a sklo

O tom, jak nebezpečná jsou skla a podobné materiály pro ptáky již bylo řečeno mnohé. Poučit na toto téma se můžete například na stránkách ČSO (Ptáci a skla). (Pokračování textu…)

Okroužkovaný návštěvník

Dnes odpoledně ve 14:05 přistál na zábradlí naší lodžie cizí mladý ještě úplně nepřepeřený sameček.  Jeho levou nožku zdobil kroužek. Číslo na něm se nám nepodařilo vyluštit, ale teoreticky by to mohl být potomek „našeho“ poštolčího páru. (Pokračování textu…)

Sněží peří

„Naše“ poštolčata vůčihledně rostou a pomalu ztrácejí poslední bílé chmýří. (Pokračování textu…)

Na květináči

„Naše“ poštolčata dělají pokroky. V koši už tráví většinu dnes. Dnes při večerním krmení se první z nich s dopomocí křídel vyškrábalo na obrácený květináč, který v koši slouží jako těžítko. (Pokračování textu…)

Šest v koši

Včera se dostala první dvě poštolčata do koše vedle hnízdní bedýnky (V koši). Dnes přibližně ve čtyři odpoledne už jich tam bylo všech šest. (Pokračování textu…)

V koši

Začalo o včera (viz Na koši). Dnes časně ráno v 6:45 se první poštolče dostalo do koše vedle hnízdní bedýnky. (Pokračování textu…)

Kroužkování po šesté

„Naše“ poštolčata byla 1. června v podvečer okroužkována. Stalo se tak od roku 2018 již pošesté. Letos o něco dříve než v minulých letech. Čtyřem poštolčatům bylo 18 a zbylým dvěma 17 a 15 dní. Samotné akci, která trvala 20 minut (od 16:11 do 16:31), předcházelo již tradiční obarvení kroužků. (Pokračování textu…)

Na koši

„Naše“ poštolčata, o která se jejich rodiče vzorně starají, jsou zřejmě díky tomu rozmazlování letos tak trochu peciválové.  V jejich věku by se už měla vydávat na průzkum koše, který sousedí s bedýnkou, ve které se vyklubala. V bedýnce už jim ostatně pomalu musí být těsno.  (Pokračování textu…)

Jak je to s rorýsy a špačky

Nejprve jsme mysleli, že rorýsovník vedle poštolčí lodžie je zcela okupován špačky. Ale když 20. května prolétali rorýsi kolem pana poštolky, který na zábradlí dokončoval svou toaletu, bylo vidět, že jeden z nich slétá dolů z atiky nebo z rorýsovníku. (Pokračování textu…)

Polykači myšů

Než se takové poštolče naučí samo nakrmit, zkouší to různě. V hnízdní bedýnce se často povaluje nějaký ten myš… (Pokračování textu…)