O kamerách, jak je vidíte a nevidíte: Prostor před hnízdem

Prostor před skříňkou a hnízdem sleduje kamera (AXIS 216MFD) umístěná pod štokrdlátkem pod zábradlím naproti dveřím. Díky tomu, že ji zde snadno přemisťovat, dříve vystřídala několik umístění během jedné sezóny, ale od roku 2013 je umístěna zde. Mezera pod zábradlím je vedle zábradlí samotného nejoblíbenějším místem pro přistání při příletu. Kamera tak snímá tak především předávání kořist, čekající strávníky (na začátku sezóny samičku, později poštolčata), vyjhlížející pod zábradlím, první průzkumné výpravy poštolčat i pranice všeho druhu. Pod stoličkou, kam dáváme mech, který alespoň částečně tlumí ostřik dešťové vody, se s oblibou rozvalují poštolčata. Dnem vzhůru obrácený květináč nahoře je oblíbeným cílem prvních leteckých pokusů poštolčat.

 

Kamera v pohledu od hnízda a ode dveří.
Stolička s kamerou je vidět rovněž vlevo na záběru kamery z kouta ode dveří. Na snímku jedno z poštolčat právě přistává na květináči na stoličce (2013/07/05).
 
Prostor před hnízem a skříňkou v záběru kamery AXIS 216MFD. Samička se samčkem, který jí právě přinesl myše (2014/04/04)

 

Co se děje v záběru kamery právě teď, uvidíte zde:

http://95.82.172.138:1080/axis-cgi/mjpg/video.cgi?resolution=240x180

Základní informace o kamerách podávají tyto články: