„Naše“ poštolčata. kterým je dnes 33, 32 a 31 dní, mají zjevně létací náladu. Pokud je hledáte na záběrech kamer, tak už mohou být kdekoliv. svědomitě trénují nejen let, ale i přistávání. A k přistání se nehodí jen bidýlka, ale i některé kamery. Pokračovat ve čtení „Kamerové bidýlko“
Za oknem naší kuchyně
Poštolky za oknem naší kuchyně na opačné straně domu než se nachází poštolčí lodžie pozorujeme už od r. 2009. Většinou to byly neúspěšné pokusy o hnízdění v otvoru po větráku spíže bytu o patro níže. Pokračovat ve čtení „Za oknem naší kuchyně“
Zaostřeno na sýkorky

Sýkorky, modřinky i koňadry, jsou u pravidelnými návštěvnicemi. Když nejsou poštolky zrovna doma, tak se producírují úplně všude… Pokračovat ve čtení „Zaostřeno na sýkorky“
Pět plus jedno navíc
Od té doby, co začalo pršet, je v naší lodžii rušno. A na noc tu bývá ořeplněno. Včera večer se tu směstnalo 6 poštolčat – 5 na bidýlkách nad starým hnízdem a jedno na kameře č. 17, která je na ně namířena. Ráno, jak už se stalo prakticky zvykem, jedno z poštolčat spadlo z bidýlka. Zase to bylo poštolče neokroužkované. Pokračovat ve čtení „Pět plus jedno navíc“
Nový pohled na rorýsovník
V pátek 4. července jsme využili toho, že se „naše“ poštolka celé dny poflakují někde v ulici a možná už i dále, a nainstalovali do lodžir novou kameru AXIS M2035-LE Bullet Camera – 8mm. Umístili jsme ji k zábradlí těsně za kameru P1435-LE-001 (tj. za kameru č, 9). Pokračovat ve čtení „Nový pohled na rorýsovník“




