O kamerách, jak je vidíte a nevidíte: Hnízdo zepředu (dřível).

Druhá kamera směřující do prostoru hnízda (AXIS M2014-E) ho zabírá zepředu. Je umístěna na držák pod sedák stoličky u zábradlí těsně před hnízdem. Stolička je výhodným místem mezipřistánípři přeletu mezi hnízdem a zábradlím. Dutinu, kterou tvoří ochranný obal občas zkoumá hmyz a mimo hnízdní sezónu i sýkorky. Kamera je exteriérová, takže přenos může běžet i v zimních měsících. Umístění ve stoličce umožňuje její snadné operativní přemístění.

Od r. 2016 také stále cestuje: přede dveře, v roce 2017 zpět ke hnízdu, nad potenciální nové hnízdo u dveří, k rorýsovníku…

Kamera AXIS M2014-E umístěná pod sedákem stoličky. Pohled z hnízního kouta.
Stolička s kamerou tak, jak je vidět na záběrech kamery sledující prostor před hnízdem. Poštolče, které se překročilo bariéru bedýnky a vydalo se odvážně na první průzkum prostoru pod stoličkou, už v záběru kamery mířící ze stoličky na hnízdo neuvidíte… (2014/06/03)
Poštolče vlevo upírá pohled ke kameře, spíše však na opeřence na zábradlí nad ní (2014/06/03).

Na zimu, když je sklizena většina ostatních kamer a na hnízdě se nic neděje, přemísťujeme AXIS M2014-E tak, aby zabírala prostor lodžie v pohledu od hnízda směrem k dřevěným bidýlkům u dveří. Stačí otočit stoličku i kameru o 90o.

Pozn.: Pokud aktuálně na kameře nahoře nevidíze hnízdo, je to proto, že byla 3.6.2016 přemístěna ke dveřím. Má totiž dojít k demontáži zábradlí. Poštolčata by ale měla zůstat v lodžii dokud přirozeně nevyletí.

Co se děje v záběru kamery právě teď, uvidíte zde:

http://95.82.172.138:1070/axis-cgi/mjpg/video.cgi?resolution=240x180

 Základní informace o kamerách podávají tyto články: