Nájemníci z rorýsovníku

Každý rok na přelomu dubna a května čekáme na návrat rorýsů. Od roku 2017 u nás bydlí v rorýsovníku nad oknem hned vedle poštolčí lodžie. Ovšem ještěště než přiletí rorýsi, tak se to jednotlivých bytech v rorýsovníku hemží různou drobotinou. Letos jsme tam sice nepřistihli brhlíka jako v roce 2018 (viz Zprávy z brhlíkovníku), ale nějaké ty sýkorky vrabčáci se tam už rozhodně zabydleli:

Poštolky využívají rorýsovník již dávno jako místo pro přistání. O jeho obyvatele se začaly zajímat teprve v posledních dnech. Protože je ale stále ještě nadbytek daleko chutnějších hrabošů, nehodlají si jimi zřejmě zatím rozšiřovat jídelníček.

Zato droborina z rorýsovníku, zvláště jeden vrabčák, je častým návštěvníkem lodžie. Z poštolek si nic moc nedělá, vrtí se na zábradlí a čimčará.

Poštolčí samička po něm obvykle jen tak pokukuje. Zato sameček jednoznačně uplatňuje svá vlastnická páva na naši lodžii. Zahánět je totiž nutno vetřelce všeho druhu a věech velikostí.

Vrabčák ovšem, i když je zvědavý, není hloupý, a zavčas vezme křídla na ramena…

Poštolky tedy zřejmě dočasné nájemníky rorýsovíku neodeženou. Jakmile se však vrátí rorýsi, učiní jejich pobytu rázný konec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..