Spíž na myš

Přesněji řečeno, spíš na hraboše. „Naše“ poštolka si dnes zase jednoho přinesla. Od rána hustě sněžilo a foukal nepříjemný vítr. Zkrátka poštolku by nevyhnal… Však se také vzápětí poté, co se odhodlala ve čtvrt na devět vyletět do té nepohody hned zase vrátila a odletěla až těsně před desátou.  Zpět přiletěla ve čtvrt na dvanáct a přinesla si ssebou zmíněného hraboše.

Po přistání na bidýlku se chvíli rozhlížela dolů pod sebe a pak slétla na skříňku, kde nakonec pečlivě uložila úlovek do škvíry mezi květináči za dosud neodstrojeným vánočním stromečkem. Poté, co pod ním ještě chvíli pózovala, vylétla zpět na bidýlko, odkud odletěla až těsně před jednou.
Minutu před čtvrtou pak opět přistála poštolka na zábradlí. Bedlivě se kolem sebe rozhlédla, vytáhla myše a odlétla si na něm pochutnat na střechu.
V obvyklou dobu pak přilétla přespat.

Videozáznamy ukládání a vyzvedávání hraboše si můžete prohlédnout níže:

Těžko říci, zda to byla po celý den ta stejná, tedy „naše“ poštolka.  Po jedenácté byly vidět ve vzduchu minimálně tři. Ať tak či onak, je vidět, že dobrá spíž na hraboše se vždy hodí. Zváště je-li zima, je-li mráz…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..