Den návštěvní

Včera a předevčírem se vylíhlo ze 6 vajec, které poštolka nakladla od 13. do 24. dubna, 5 poštolčat. Šesté vejce nyní v podvečer je ještě stále vejcem a slouží poštolčatům jako podložka pod klimbající hlavičky. Poštolčata je ovšem vidět jen při krmení nebo když před ním moc zlobí a vystrkují hlavičky.

I když se dnes nic nevylíhlo a zřejmě už ani nevylíhne (pokud ano, tak to v setmělém hnízdě už nerozpoznáme), tak byl dnešní den plný událostí. Kromě toho, že sameček pilně zásoboval a samička svědomitě krmila poštolčata, tak se v lodžii objevilo několik návštěvníků:

  • 04:37 – Nad ránem ještě zašera potichu mizí nocležnice ze včerejška – poštolčí samička, která přespala pod policemi v koutě u dveří.
  • 07:07 – Objevuje se drzý holub a promenuje se nejprve po zábradlí, přičemž shlíží dolů na samičku na hnízdě, pak prozkoumávý police u dveří. Nakonec sám odlétá.
  • 08:04 – Dalšími návštevnicemi jsou sýkorky, které se hlasitě ozývají a poskakují po všem, co se nachází na straně u dveří. Během dne se pak ještě několikrát vracejí
  • 19:49 – Objevuje se cizí poštolka (mladý sameček), která si nejprve opatrně a nenápadně prohlíží lodžii, především květináče u dveří. Pak odlétá a a vzápětí se vrací a přistává na bidýlku u dveří. Domácí samička to už nevydrží a vyráží z hnízda, aby vetřelce zahnala.

Návštěvníci přede dveřmi: Sýkorka (nahoře) a poštolčí vetřelec (dole).(2015/05/20)

 

Související články: