O kamerách, jak je vidíte a nevidíte: Lodžie ode dveří.

Kromě kamer umístěných na úrovni podlahy, sledují dění v naší poštolčí lodžii i dvě kamery v úrovni zábrablí a bidýlek. Ta mladší (AXIS M1114) je zavěšena horní polici v koutě u dveří. Zabírá prostor lodžie směrem k plastovým sušákům, které slouží poštolkám jako bidýlka. Lze na ní sledovat i co se děje na zábradlí, parapetu okna ana skříňce před ním. Poštolky kromě toho, že si oblíbily desku s květináčem kryjící nejhořejší polici s kamerou, občas (zvláště poštolčata) vlétají i přímo do police. Kamera je jedna ze dvou externích a může být v provozu po větší část zimy, pokud teploty neklesnou pod 20oC.

Kamera v horním patře polic v koutě u dveří.
  Pokud poštolče vlétne do horní police s kamerou, může být vidět i na záběru kamery snímající bidýlka u dveří . Podmínkou ovšem, tak jako na tomto snímku, je, že si poštolčata předem upraví záběr této kamery tak, že na ní přistanou a chvíli na ní dupou. (2014/06/14)
Záběr kamery M1114 zachycující přílet poštolčete. Dole v popředí vršek hlavičky poštolčete vyhlížejícího z horní police s kamerou. (2014/06/16)
Poštolče naopak slétající z polic za sourozenci, kterým samička přinesla myš nahoru na skříňku. (2013/07/12)

 

Co se děje v záběru kamery právě teď, uvidíte zde:

http://95.82.172.138:1030/axis-cgi/mjpg/video.cgi?resolution=240x180 

Základní informace o kamerách podávají tyto články: