
V pondělí 11. května zachytily kamery první letošní rorýsí navrátilce, kteří se ubytovali v rorýsovníku vedle naší lodžie: Pokračovat ve čtení „Noví nájemníci v rorýsovníku“

O poštolkách a jiných podnájemnících, o myších aneb hraboších a také o nás, lidech domácích.

V pondělí 11. května zachytily kamery první letošní rorýsí navrátilce, kteří se ubytovali v rorýsovníku vedle naší lodžie: Pokračovat ve čtení „Noví nájemníci v rorýsovníku“

„Náš“ pan poštolka si v poslední době oblíbil rorýsovník, který mu poskytuje dobrý přehled o všem, co se děje v okolí. Vysedává na něm celé hodiny a jen občas zaletí doplnit proviant do spíže. Svůj posed brání proti všem Pokračovat ve čtení „Pan poštolka a rorýsovník“

Rorýsi se opět objevili v naší ulici ve čtvrtek v podvečer. Zatím jsme je ovšem viděli jen v počtu dvou až tří individuí: Pokračovat ve čtení „První rorýsi“

Každý rok na přelomu dubna a května čekáme na návrat rorýsů. Od roku 2017 u nás bydlí v rorýsovníku nad oknem hned vedle poštolčí lodžie. Ovšem ještě než přiletí rorýsi, tak se to jednotlivých bytech v rorýsovníku hemží různou drobotinou. Pokračovat ve čtení „Nájemníci z rorýsovníku“

O vztahu „našich“ poštolek ke kamerám už jsme tady psali (viz např. Kamery v ohrožení). V době, kdy už poštolčí samička neloví a jen čeká, co dobrého jí ten její donese, se někdy zřejmě také nudí. A co lepšího se dá podniknout než prozkoumat různá zákoutí lodžie a zjistit, co všechno by se hodilo jako posed. Čím výše, tím lépe. Pokračovat ve čtení „Kamery a bidýlka“