
Kolem naší lodžie se už zase začali potloukat špačci. Zatím není jasné, zda mají tak jako loni zálusk na rorýsovník. Dnes ráno každopádně jeden přistál na zábradlí a se zájmem pokukoval dovnitř. Pokračovat ve čtení „Už zase jsou tu špačci“

O poštolkách a jiných podnájemnících, o myších aneb hraboších a také o nás, lidech domácích.
Ostatní zvířecí nájemníci a návštěvníci našeho městského bytu a venkovského domu.

Kolem naší lodžie se už zase začali potloukat špačci. Zatím není jasné, zda mají tak jako loni zálusk na rorýsovník. Dnes ráno každopádně jeden přistál na zábradlí a se zájmem pokukoval dovnitř. Pokračovat ve čtení „Už zase jsou tu špačci“
Naši lodžii si, tak jako každým rokem, vyhlédli pro založení hnízda, i holubi. Poštolky na to mají ovšem zcela jiný názor. Lodžie je zkrátka jejich. A tak holuby nemilosrdně zahánějí. Pokračovat ve čtení „Holubům vstup zakázán“
V posledních dnech panuje v naší ulici zima a mráz. Včera ráno teplota klesla i v naší lodžii na -9,4°C, dnes sice jen na -5,4°C, ale i tak se nelze divit, že poštolky vyhledávají prosluněný kout u dveří, aby se trochu ohřály.

Po ránu byl v naší lodžii menší poprask. Kolem totiž obletovala cizí poštolkam na což domácí nemohli nereagovat.
Na půdě našeho venkovského domu v Čisté u Litomyšle se před nějakou dobou na zadní půdě nad chlévem objevily pozůstatky pobytu jisté sovy, kterou se občas někomu podaří zahlédnout, jak rychle mizí, když se na přední půdě objeví člověk. Sůvák nebo sovička vysedává na hambalku, pod kterým se hromadí vývržky. Abychom zjistili, co je to vlastně za návštěvníka, pořídíli jsme nakonec fotopast Pokračovat ve čtení „Past na myši, kočky, kuny a netopýry“