
Včera naší ulici opět začali svištět navrátivší se rorýsi. Více vidět je začalo být vidět až dnes.

O poštolkách a jiných podnájemnících, o myších aneb hraboších a také o nás, lidech domácích.

Včera naší ulici opět začali svištět navrátivší se rorýsi. Více vidět je začalo být vidět až dnes.

Rorýsovník nad okny vedle poštolčí lodžie, do kterého by se někdy za měsíc měli vrátit řádní nájemníci, obsadila banda opeřenců. Jejich přítomnost jsme zaregistrovali dnes ráno a jak to vypadá, už si i nosí materiál na hnízda. Pokračovat ve čtení „Squatteři“

Vidíte tu mladou okroužkovanou poštolku, jak se proplétá mezi bodci nedaleko hnízda, ve kterém se vylíhla? Pokračovat ve čtení „Proti ptactvu“

Kromě sýkorek se u nás každým rokem objevuje častěji i brhlík. Nevíme, zda je to stále ten stejný, ale vídáme ho pravidelně prozkoumávat lodžii i s ní sousedící rorýsovník. Pokračovat ve čtení „Soused brhlík“

Pod „naším“ rorýsovníkem u našich sousedů na balkoně přistál dnes mladý rorýs, který zřejmě nezvládl svůj první let. Pokračovat ve čtení „Rorýsek“