
Dnes v 10:45 se před bedlivými oky kamer v naší lodžii konečně objevilo první letošní poštolčí vejce. Pokračovat ve čtení „Konečně už je tu“

O poštolkách a jiných podnájemnících, o myších aneb hraboších a také o nás, lidech domácích.

Dnes v 10:45 se před bedlivými oky kamer v naší lodžii konečně objevilo první letošní poštolčí vejce. Pokračovat ve čtení „Konečně už je tu“

„Naše“ poštolčí samička v posledních dnech tráví stále více času v hnízdní bedýnce nebo jejím bezprostředním okolí. Snést vejce se zatím ještě nerozhodla, ale vypadá to, že už o tom popmalu uvažuje…

Ve většině poštolčích párů mají samec a samice jednoznačně rozdělené role. V období, které právě prožíváme, on nosí potravu, ona krmí poštolčata. Pokračovat ve čtení „Ten dělá to a ten zas tohle“

Rozdíl mezi prvními čtyřmi poštolčaty a posledními dvěma je stále ještě velký. Nicméně, pokud se podíváte na snímek z 1. června, kdy se vylíhlo poslední (viz Letošní benjamínek), uvidíte, že i ti dva nejmladší rostou. Pokračovat ve čtení „Malí a velcí“

Už jsme moc nečekali, ale dnes dopoledne snesla naše poštolka šesté vejce. Pokračovat ve čtení „A ještě jedno“