Proč nevyužíváte pro přímý přenos (více) YouTube?

Na našem poštolčím YouTube kanálu Falco tinnunculus brunensis publikujeme čas od času videozáznamy z dění v naší lodžii, které chceme nasdílet tam, kde tak nelze jednoduše učinit z našeho archivu pomocí PhotoStation. Živý přenos na YouTube jsme poprvé testovali v roce 2021. Další pokus jsme učinili na začátku května 2021 a najdete ho na odkaze https://youtube.com/channel/UCx1tb6S-HFz_XUyk2bGxavw/live.

K publikování jsme využili aplikaci Live Broadcast / Živé vysílání,  která je součástí služby Surveillance Station, kterou naše kamery spravujeme a zpřístupňujeme. Nastavit lze poměrně jednoduše (viz znalostní báze Synology).

Tímto způsobem lze ovšem nastavit na straně Synology jako zdroj pouze jednu kameru. Přesněji řečeno jednu z kamer; v průběhu přenosu je možno zdrojovou kameru zaměnit za jinou.
Stejně jako další uživatelé Synology jsme ovšem narazili na postatný problém. Spojení mezi YouTube a Synology se čas od času přeruší a živý přenos je nutno na YouTube znovu obnovit. Pokud přitom na straně YouTube nezměníme klíč, lze nicméně místo odkazu na konkretní YouTube živý přenos, použít permalink na poslední živý přenos kanálu – tedy  https://youtube.com/channel/……/live, do nějž je potřeba doplnit ID kanálu. Obdobně lze s využitím identifikátoru kanálu, vložit na webové stránky i video z You Tube (https://www.youtube.com/embed/live_stream?channel=……….).

Při prvním testování YouTube živého přenosu jsme museli čelit dalším problémům. Pokud jsme totiž použili jako zdroj pro YouTube Surveillance Station serveru, na který jsme stejnou službou také nahrávali záznamy, výrazně se zhoršila kvalita záznamů. V sezóně 2022 jsme na to vyzráli tak, že používáme pro streamování na YouTube paralelně další službu Surveillance Station běžící na záložním serveru.

V sezóně 2023 testujeme na stejném principu paralelní streamování s využižitím další Synology DiskStation. Najdete ho na odkaze https://youtube.com/channel/UCn2Pab5nlUR3-bwZhUKdDSw/live.

Pro publikování živého videa na YouTube by teoreticky bylo možné sáhnout po jiném řešení. S našimi kamerami AXIS jsou to dvě hlavní možnosti – zakoupit CamStreamer (optimálně i CamSwitcher) nebo vyzkoušet AXIS Streaming Assistant. Existují i další placené či neplacené služby a aplikace pro streamování z lokálního počítače. Bylo by to ale pro nás buďto finančně příliš náročné nebo bychom museli de facto obětovat jeden z našich počítačů. Z dob, kdy jsme začínali experimentovat s kamerami víme, že takový trvalý běh nejsou stavěny ani naše pracovní stanice. Byl to ostatně jeden z důvodu, proč jsme začali pro sledování používat NAS Synology…

Permalinks:

Aktualizováno: 26/11/2023 16:46