Sezóna 2017

Každý rok se o tom píše.  Petardy, dělobuchy a ohňostroje většinu živých tvorů netěší, naopak je děsí. Ani „naší“ poštolčí samičce letošní silvestrovské oslavy se zábavní pyrotechnikou mnoho zábavy nepřinesly.

(Pokračování textu…)

„Naše“ poštolka, která u nás od léta bydlí, s námi letos tráví i vánoce. I když příliš aktivně se do nich nezapojuje, což je dáno i tradicí.  Ani v koledách, i když se to v nich ptáčky jen hemží, totiž poštolka nepatří k těm, co by o půlnoci na Štědrý den libě zpívali a také nelze očekávat, že bude poštolička, vyrážet Ježíška

 Takto se ta „naše“ čepýřila na bidýlku na Boží hod po ránu.

(Pokračování textu…)

Tak prý už zase budou. Už za týden. A už týden máme v lodžii zbrusu novou jedličku bělokorou (Abies Alba). Je to jen takové menší košťátko, ale zase jsme ji dostali i s návodem a také hned vzbudila pozornost našich malých návštěvníků:

(Pokračování textu…)

„Po svatém Martině zima nežertuje; přichází sníh i mráz kvaltem“.  S ohledem na pranostiky i předpověď počasí jsme tedy dnes odpoledne zazimovali kamery a ponechali v provozu pouze dvě mrazu do -20°C odolné. Stihli jsme to jen tak tak. Ne že by nás zaskočil mráz, ale „naše“ poštolčí samička dnes přiletěla o hodně dříve, protože se beznadějně rozpršelo.

Zimní náhled v nízkém rozlišení a základní info o aktuálním dění najdete zde.
Sledovat v podrobnějším rozlišení je možno zde.

… panoval dnes v naší lodžii po celý den.
Hned časně zrána ještě než poštolčí samička opustila bidýlko, na němž strávila noc, se objevil drzý holub a vzápětí na to stejně drzá sýkorka (koňadra).

Sýkorku poštolka nebrala příliš vážně, ale holuba nakonec prohnala: (Pokračování textu…)