Sezóna 2021

Kromě našeho domácího páru k nám pravidelně létá další poštolka – mladá samička. Od samičky domácí je snadno rozlišitelná. Její pruhovaný ocásek totiž není šedý, ale rezavě hnědý.  Domácí se s ní dosti zlobí, ale ona si z nich nic moc nedělá. Těžko říci, zda ji více lákají hraboši, které nosí sameček, nebo ta velká budka s urostlým poštolákem. (Pokračování textu…)

Občas se to přihodí a někdo z drobotiny, co se potuluje kolem naší lodžie, do ní zaletí zrovna, když jsou poštolky doma. Většinou si přitom z domácích nic nedělají, jako tahle sýkorka, která  se potkala s „naší“ poštolčí samičkou: (Pokračování textu…)

Kromě mladé samičky, která je tu teď pečená vařená, se občas objeví i mladý, ještě nepřepeřený sameček. I jeho však ostražitý domácí sameček i samička bez milosti zaháněli: (Pokračování textu…)

Nic tak pochmurného jako starodávný havran v póze velmi výhružné
na poprsí Pallady. Jenom jeden, co letěl kolem (Pokračování textu…)

Mladá sousedka, co k nám létá, opět jednou pronásledovala domácího poštolčího samečka, který zrovna nesl do lodžie hraboše.  sameček se do ní hned pustil, ale s hrabošem v zobáku se taková cizí poštolka zahání obtížně. (Pokračování textu…)