V přímém přenosu

Camera 1

Kamera 1 – 234567891011

Přímý přenos pro maximálně 10 současně zírajících zvědavců…
Kliknutím na obrázek nebo číslo kamery nahoře na této stránce můžete otevřít stránku živého přenosu příslušné kamery. Více na stránce Naše kamery.
Sledovat dění v podrobnějším rozlišení je možno zde*.
* viz Live view – co a jak.

Od 7. 11. 2020 jsou v provozu pouze kamery, které je možno provozovat i při teplotách pod bodem mrazu (viz Naše kamery). Základní kamera umožňující přepínání mezi zdroji je umístěna za oknem v interieru.

V online přenosu máte nyní šanci uvidět jednoho nebo oba z poštolčího páru, který zde vloni vyvedl 6 mladých.  Samička přilétá do lodžie i na noc.
Aktuálně v lodžii nyní přespává hlavně samička, kterou nad ránem navštěvuje sameček. Často přilétá na noc i on. Můžete je zahlédnout i přes den, pokud si sem přiletí odpočinout, schovat se před nepřízní počasí nebo zahánějí vetřelce.

V době jejich nepřítomnosti se objevuje i nejrůznější drobotina jako smíšená tlupa sýkor (koňader a modřinek) doprovázená někdy brhlíkem lesním.  A pak jsou tu i holubi, kterým se naše lodžie zdá být ideálním místem pro hnízdění. Poštolčí sameček ji však dobře hlídá a tak se holubi a jiní vetřelci drží spíše v uctivé vzdálenosti od poštolek.

Rorýsovník nad oknem hned vedle lodžie je aktuálně bez nájemníků. Rorýsi by se do něj měli vrátit na přelomu dubna a května.

 

O průběhu sezóny 2021.

Aktuální podmínky:
počasí u nás ¦ webová kamera ČHMÚ ¦ slunce a měsíc

 

Aktualizováno 01/01/2021 17:14