DE – Kempten

Pracovní skupina pro poštolky (Arbeitsgruppe Turmfalke) LBV Kempten-Oberallgäu se stará o vytvoření míst pro hnízdění pro tyto opeřence od r. 2001; v roce 2010 zapojila do akce Lebensraum Kirchturm. V průběhu let zprovoznili několik kamer, které sledují dění na hnízdech. Přenos může veřejnost sledovat i ve Feneparku v Kemptenu, okresní knihovně Sankt Mang, ve výloze květinářství v Sulzbergu a lékárně radnice v Dietmannsriedu.  Pozorovací místa a rozmístění kamer najdete na LBV Google-Maps.

Online je možno sledovat 3 hnízda instalované v podkroví knihovny Stadtteilbücherei Sankt Mang sídlící v Rotschlößle v Sangt Mang (od r. 2015), ve zvoničce školy Maria-Ward Schule v Kempten a za ventilačním otvorem ve výtahové šachtě nádrží čistírny odpadních vod v Lauben (Abwasserverband Kempten).  Přenos je dostupný pouze v hnízdním období.
Na stránkách LBV Kempten-Oberallgäu najdete i přímý přenos hnízdění kavek z čistírny odpadních vod v Lauben (DohlenCam), pušříka obecného v lese na Mariaberg v Kempten (WaldkauzCam) a netopýrů ve věží kostela sv. Martina v Martinszell (MausohrCam).

Rotschlößle © Richard Mayer [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

Maria-Ward Schule © Richard Mayer [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

Čistírna v Lauben © Richard Mayer [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

Aktualizováno: 08/10/2018 07:28